Moderátor Carlson po odchodu z Fox News oznámil, že chystá pořad na Twitteru

Bývalá moderátorská hvězda americké stanice Fox News Tucker Carlson dva týdny po překvapivém propuštění oznámila, že prostřednictvím sociální sítě Twitter přinese „novou verzi“ svého někdejšího televizního pořadu. Žádné podrobnosti k tomu neuvedl a majitel twitteru Elon Musk odmítl, že s Carlsonem uzavřel dohodu. Americká média podotýkají, že na moderátora se stále vztahuje kontrakt s televizí Fox News, která by se mohla pokusit jeho plán zablokovat.

Carlson býval dříve komentátorem televize CNN a donedávna pak nejpopulárnějším moderátorem Fox News, což z něj v posledních letech činilo nejúspěšnější tvář večerního publicistického pořadu napříč americkými stanicemi. Jeho pořad, který podle některých názorů často vzbuzoval strach z přistěhovalců a přiživoval různé konspirační teorie, měl pravidelně okolo tří milionů diváků.

Televize, která je součástí mediálního impéria podnikatele Ruperta Murdocha, oznámila Carlsonův odchod, aniž tento krok vysvětlila. Oznámení přišlo krátce po urovnání sporu mezi Fox News a výrobcem hlasovacích přístrojů ohledně šíření volebních dezinformací, podle médií ale odchod souvisí spíše s jeho chováním vůči kolegům. Bývalá spolupracovnice jej obvinila, že vytvořil pracoviště, kde byl tolerován sexismus či antisemitismus. Deník The New York Times (NYT) pak informoval o Carlsonově zprávě s rasistickým podtextem, která „spustila paniku“ ve vedení televize.