Softconic.cz jako účinný SEO nástroj pro publikaci zpětných odkazů

Co je to efektivní outreach a co znamená pro linkbuilding? V linkbuildingu je to schopnost úspěšně oslovit webmastery a redaktory s nabídkou relevantního obsahu.

Jak tuhle schopnost získat? Nebojte, je to mnohem méně děsivé, než to zní. Dnes vám dáme pár rad a tipů, jak na to!

1. Identifikujte relevantní cílové skupiny:

Před tím, než se pustíte do oslovování ostatních webů, pečlivě si vyberte skupiny webových stránek, které jsou výhodné pro vaši taktiku.

2. Personalizovaná komunikace:

Obecné a neosobní zprávy působí neprofesionálně a většinou končí hned v koši. Nepřistupujte k ostatním jako naprogramovaný robot!

Pište personalizované zprávy, které jasně říkají, proč je vaše nabídka pro konkrétní web relevantní a v čem by mohla být pro druhou stranu cenná.

3. Zaujměte svou zprávou na první pohled:

Základem je, aby váš email či zpráva oslovila na první pohled.

Stručně a jasně vyjádřete, kdo jste, proč se obracíte na daný web, a jakým způsobem by váš obsah mohl přinést hodnotu.

4. Výhody pro váš cílový web:

Jasně uveďte, jaké jsou výhody pro cílový web. Zmiňte vylepšení kvality zpětných odkazů, relevance, obohacení obsahu nebo třeba zvýšení návštěvnosti. Webovým redaktorům a majitelům jde především o to, co jim vaše nabídka přinese.

5. Sdílení kvalitního obsahu:

Mějte na mysli, že váš obsah musí být relevantní a atraktivní pro cílovou skupinu webu, na který cílíte. Pokud budete majiteli webu nabízet obsah, který s jeho stránkami vůbec nesouvisí, těžko vám vyhoví.

6. Respektujte cizí čas a představte se:

Uveďte, kdo jste a proč jste právě vy ten správný partner pro spolupráci. Respektujte čas příjemce, buďte struční a zdůrazněte, čím je vaše nabídka unikátní.

7. Snažte se budovat vztah:

Outreach by neměl být jednorázová akce. Snažte se s cílovými stránkami navázat dlouhodobý vztah. Komentujte jejich SEO obsah, aktivně se zapojujte na jejich sociálních sítích a postupně si tak získejte jejich důvěru.

NÁŠ TIP: Náskok pro vaše SEO a outreach vám nabídne aplikace www.softconic.cz, která vám pomůže s komunikací i výběrem vhodných partnerů pro umístění zpětných odkazů.