Zajímavosti o alopecii nám poskytnul Roman Zástěra, majitel prestižní SMP Clinic Praha

O tomto onemocnění se v současné době hovoří otevřeněji než dříve – mnoho lidí tak nalezlo pojmenování pro něco, čím trpí, ale doposud nevěděli, o co přesně se jedná a jakou to má příčinu. Osvěta se naštěstí šíří a je tu i snaha nalézt účinný prostředek léčby, byť je tato zatím neúspěšná a s alopecií si tak doposud neumíme plnohodnotně poradit. V zásadě je možné na úvod říci, že alopecie je porucha způsobující ztrátu vlasů a případně i ochlupení po celém těle. Čím se ale konkrétně vyznačuje a jaká jsou její specifika, popisuje Roman Zástěra, zkušený odborník ze známé SMP Clinic Praha.

  1. Častěji postihuje ženy

Není zřejmé, proč tomu tak je, ale ženy touto nemocí trpí častěji než muži. Ti zas ve velkém procentu trpí „běžným“ plešatěním, tedy postupným ztenčováním a oslabováním vlasů vedoucím až k jejich úplné ztrátě a tvorbě lysin či pleši po celé ploše hlavy. Je smutným faktem, že ženy, které kladou důraz na svou krásu a vzhled, jsou tak nuceny řešit další problém.

  1. Příčina není zcela jasná

Za důvod vzniku alopecie je označováno několik faktorů, přičemž primární je autoimunitní reakce organismu. Za normálních okolností nás imunita chrání před škodlivými vnějšími činiteli, avšak v tomto případě napadá zdravé součásti – zde vlasové folikuly, které následně přestanou vlasy vyživovat. Dalšími příčinami může být nevhodný životní styl, zejména mnoho stresu a špatná strava, některá onemocnění anebo genetické dispozice.

  1. Je zcela nevypočitatelná

Alopecie se nevyhýbá ženám, mužům ani dětem různého věkového zařazení. Může způsobit vypadání části vlasů, ale také veškerého vlasového porostu, popřípadě i ochlupení. Vlasy mohou padat opakovaně anebo jen jednorázově. A v neposlední řadě se může značně zhoršit kvalita nehtů, nemluvě o dopadu choroby na psychiku, který je také individuální.

  1. Existují doporučení, ale ne řešení

Odborníci doporučují určité volby v rámci životního stylu tak, aby bylo dalším problémům předcházeno a aby byla větší šance na uzdravení. Částečně úspěšné jsou i léčby některými látkami, které pomáhají vlasy obnovovat. Jinak se jedná o rady jako zlepšit stravu, zmírnit a kompenzovat stres ve svém životě, dobře se o vlasy a pokožku hlavy starat a chránit je před extrémním počasím. 

  1. Není nakažlivá a dědičná je jen zčásti

Tato choroba má jeden pozitivní aspekt – není nakažlivá. Předpoklady pro její rozvinutí má člověk v sobě a pak nezbývá než čekat, jestli se v určité životní fázi projeví či nikoli. Výše jsme již zmiňovali vliv genetických faktorů. Přímá dědičnost však není prokázána, pouze existuje větší pravděpodobnost vzniku v rodinách, kde již někdo z členů touto chorobou trpí nebo trpěl. Dokonce bylo zjištěno, že v případě identických dvojčat, kdy jedno alopecií trpí, druhé má asi padesátiprocentní šanci, že bude naprosto zdravé.

Nejlepším řešením problému s vypadáváním, řídnutím nebo ztrátou vlasů je SMP mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů. Opticky dodá vzhled čerstvě ostříhaných vlasů nebo dokonale prohustí stávající vlasový porost. Svěřte se do rukou profesionálů ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor, objednejte se na nezávaznou bezplatnou konzultaci a získejte zpátky svěží vzhled. Kvalitní SMP služby s pozitivními recenzemi a skvělými výsledky!

Více ukázek mikropigmentace – tetování vlasů najdete na webu: www.smpclinic.cz