LinkedIn zruší přes 700 pracovních míst a postupně ukončí provoz aplikace v Číně

Sociální síť LinkedIn, která patří společnosti Microsoft, kvůli poklesu poptávky zruší přes 700 pracovních míst. V e-mailu zaměstnancům, který firma zveřejnila na svém webu, o tom informoval šéf společnosti Ryan Roslansky. Firma podle něj také ukončí svou aplikaci zaměřenou na Čínu.

Síť LinkedIn, pro niž pracuje kolem 20 000 lidí, slouží zejména k hledání práce i zaměstnanců. Tržby generuje prodejem reklamy a také zpoplatněním služeb profesionálům v oblasti náboru a prodeje.

Společnost LinkedIn zvýšila tržby v každém čtvrtletí uplynulého roku. Ve škrtech pracovních pozic se přidává k ostatním technologickým společnostem, včetně své mateřské firmy. Sektor nyní redukuje pracovní sílu kvůli zhoršení výhledu globální ekonomiky. Za posledních šest měsíců bylo v technologických oborech po celém světě zrušeno přes 270 000 pracovních míst, uvádí server Layoffs.fyi.

Roslansky uvedl, že cílem snížení počtu pracovních pozic v týmech prodeje, provozu a podpory je zefektivnit činnost podniku a zrychlit rozhodování. Firma na druhou stranu zavádí 250 externích pozic, o něž se mohou ucházet i ti, jejichž místo bylo zrušeno.