Provozní zisk T-Mobilu v ČR mírně klesl

Počet diváků internetové televize přejmenované na Magenta TV se zvýšil o 11,9 procenta na 245.000 zákazníků. Na konci prvního čtvrtletí bylo mobilní 5G pokrytí obyvatel 52,5 procenta, což je proti začátku roku o 5,8 procentního bodu více.

„Klademe důraz na pokrývání Česka vysoce kvalitním připojením a budeme pokračovat ve výstavbě optické a 5G infrastruktury. Prioritou zůstává zaměření na digitalizaci, bezpečí uživatelů a pochopitelně se soustředíme i na ESG aktivity. Ačkoli nárůst nepřímých nákladů dosáhl deseti procent, v investicích v ČR budeme i nadále pokračovat,“ uvedl generální ředitel T-Mobilu Jose Perdomo Lorenzo.

V březnu T-Mobile jako první český operátor představil unikátní řešení proti nebezpečným podvodům pro firemní zákazníky, které chrání uživatele před lstivými telefonáty. Na prevenci podvodů se pak soustředí i projekt Klik pro klid. Operátor se také v prvním kvartále stal partnerem projektu Technologická gramotnost, který přibližuje studentům základních a středních škol moderní technologie a klade si za cíl zvýšit zájem o technologické obory. V letošním roce by iniciativa měla formou bezplatných přednášek oslovit až 12.000 dětí.

T-Mobile je spolu se Slovak Telekomem součástí nadnárodní skupiny Deutsche Telekom.