Při domnělé investici na burze přišel muž z Otrokovic podvodem o 1,3 milionu Kč

Při domnělé investici na burze přišel padesátiletý muž z Otrokovic na Zlínsku za několik měsíců podvodem o 1,3 milionu korun. Podle policie zareagoval na inzerát na sociální síti, který sliboval vysoké výnosy, načež z něj peníze postupně vymámil muž vydávající se za investičního poradce. Za podvod, neoprávněný přístup k počítačovému systému nebo nosiči informací a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí pachateli v případě jeho vypátrání a odsouzení až osmileté vězení, uvedla v dnešní tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž podle zjištění policie vyplnil koncem minulého roku formulář na sociální síti slibující vysoké zhodnocení peněz. „Ozval se mu údajný investiční poradce hovořící česky s ruským přízvukem. Podle jeho instrukcí si muž nainstaloval do počítače program umožňující vzdálený přístup do počítače a aplikaci whatsapp. Po nějaké době mu poradce zavolal, ať si požádá v bance o půjčku, kterou má předschválenou, aby mohl začít investovat,“ uvedla mluvčí.

Muž si podle ní na základě instrukcí požádal o půjčku 600.000 korun a jeho poradce peníze přeposlal ke zhodnocení do jiného státu. „Platbu muž sám potvrdil klíčem ve svém bankovnictví. Dalším krokem bylo zřízení dalšího bankovního účtu u jiné banky, díky čemuž mělo jít obchodování rychleji,“ uvedla Kozumplíková.